31 Mart yerel seçimlerinde Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde büyük bir heyecan yaşandı.AK Parti ve DEM Parti'nin başa baş götürdüğü seçimi, DEM Parti 521 oy farkla kazandı.DEM Parti'nin oy oranı yüzde 33,20 olurken, AK Parti'nin aldığı oy oranı ise yüzde 30,72 olarak kayıtlara geçti.AK PARTİ'DEN İTİRAZ GELDİ
Seçimin ardından DEM Partililer büyük bir sevinç yaşarken, AK Parti sonuçlara itiraz etti.İtirazın ardından İlçe Seçim Kurulu, Hilvan'daki seçimleri iptal etti.Yeni seçimlerin 2 Haziran günü yapılacağı öğrenildi.
Seçimin ardından DEM Partililer büyük bir sevinç yaşarken, AK Parti sonuçlara itiraz etti.İtirazın ardından İlçe Seçim Kurulu, Hilvan'daki seçimleri iptal etti.Yeni seçimlerin 2 Haziran günü yapılacağı öğrenildi.